Lärare från Ekillaskolan nominerad till Guldäpplet

Guldäpplet är ett nationellt pris som årligen delas ut till de inom skolan som ”förnyat lärandet med stöd av IT i egen undervisning och som inspirerat elever och kollegor i ett lokalt, kommunalt och gärna även nationellt verksamhetsfält”.
Inför i år har Ekillaskolan under de tre senaste åren tilldelats fem nomineringar och är därför inte alls förvånade, men likväl stolta, över att även i år få en nominering. Den nominerade är Arian Asinger, lärare i svenska, svenska som andraspråk och engelska.

För motivering, se pressmeddelandet:
[tnc-pdf-viewer-iframe file=”http://ekillaskolan.se/wp-content/uploads/2015/09/Guldapplet2015.pdf” width=”680″ height=”900″ download=”false” print=”true” fullscreen=”true” share=”true” zoom=”true” open=”false” pagenav=”true” logo=”false” find=”false” language=”sv-SE” page=”” default_zoom=”auto”]

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.