NioCe-kören uppträder för Sigtuna kommuns chefer

I går (9/12) höll Sigtuna kommuns kommundirektör Ulla-Marie Hellenberg möte för kommunens chefer, inklusive Ekillaskolans rektor Sara Viljosson, och blev då bjudna på lite julstämning av elever ur NioCe-kören, som sjöng Gläns över sjö och strand och Jul, jul, strålande jul. För de som missade framförandet finns båda låtarna med på deras julskiva Det lider mot jul, som det fortfarande finns några få exemplar kvar av.
NioCe-kören kan man även ta del av under deras julshow i Forum/Biokällan 16/12 kl 18.00. Det är fritt inträde och det sker försäljning av fika och skivor i pausen.

DSC_0058

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.